Gotówki nie przyjmuję…


Technika idzie do przodu, również w przypadku grajków ulicznych. Teraz nie tylko grają na gitarze elektrycznej ale nie chcą przyjmować już gotówki – cashless only. Wszystko pięknie ale jak na razie to tylko jeden tak postąpił i w dodatku jest sponsorowany przez bank Barclays. Kasę zbiera na dzieciaki więc niech mu jak najlepiej idzie.

Dobrze, ale jak to działa? Wystarczy przyłożyć zbliżeniową kartę płatniczą (ale jaką?) do gitary i już  mamy mniej o 5 funtów. Wszystko za sprawą czytnika, który został sprytnie ukryty w główce gitary.

Jak widać zastosowano tu czytnik produkcji SCM, a dokładnie model SCL3711, który wspiera m.in. standard NFC forum tag type 1, 2, 3, 4 czy też wszelkiego rodzaju karty MIFARE od Ultralight przez Plus a kończąc na DESFire. I tu pojawia się pytanie – jakie karty są w takim razie akceptowane? Zakładam więc że to raczej akcja promocyjna Barclays i akceptują tylko „specjalne karty” a nie popularne zbliżeniówki Visy i Mastercard. Wynika to z faktu że czytnika SCL3711 nie ma na liście urządzeń, które mogą obsługiwać płatności PayPass lub payWave.

Może w Polsce też się uda rozruszać płatności zbliżeniowe na większą skalę. Dla przykładu taki Poznań powinien położyć większy nacisk na płatności zbliżeniowe wśród ulicznych artystów i sprzedawców. W końcu POZnan* to miasto „know how”, a to zobowiązuje 🙂

Na koniec jeszcze filmik do obejrzenia.

Reklamy

Jedna odpowiedź

  1. (Thank you rounds are always welcome, of course. Popular prizes include sports tickets, cash and vouchers for drinks,
    food – and dollars off of tabs. The decline of the
    East side blues scene was disheartening, but, it also gave rise to the need for a
    fresh start, which came in the form of the next blues-only venue,
    Antone’s, founded by the late Clifford Antone, during the summer of 1975.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: